Usuwanie wgniecen bez lakierowania czyliu PDR skrót od Paintless  Dent Repair -są dwie matody tej techniki.Pierwsza metoda to masowanie blachy za pomocą narzędzi specjalnie do tego celu wykonanych z odpowiednich gatunków stali. Naprawa jest metodą inwazyjną i polega na masowaniu blachy od wewnątrz w celu przywrócenia jej poprzedniego kształtu.

Druga metoda, tzw. "na klej", jest bezinwazyjna i polega na wyciągnięciu wgniecenia przy pomocy specjalnie do tego skonstruowanych narzędzi oraz kleju o odpowiednich własnościach fizycznych. Sposób ten wykorzystuje się przy naprawie     w trudno    dostępnych      dla hebli miejscach lub gdy ilość wgnieceń powoduje nieopłacalność metody pierwszej.Technologia ta narodziła około 1940 roku w zakładach Mercedesa, gdy w czasie produkcji pracownicy zauważyli wgniecenia i inne niedoskonałości na karoserii, które należało jakoś usunąć. Metoda ta była przez wiele lat nieznana ogółowi społeczeństwa i nie wychodziła poza mury zakładów produkcyjnych samochodów osobowych. Do dziś wielkie koncerny samochodowe stosują tę metodę w celu usunięcia wgnieceń powstałych w wyniku nieudolnego montażu elementów karoserii.W Polsce metoda pojawiła się stosunkowo niedawno. Początki nowego wieku to również początki tej technologii w Polsce, przybyła ze Stanów Zjednoczonych oraz głównie z Niemiec.

 

Co to jest  Smart Repair jest to skrót od Small and Medium Area Repair Technologies i określa grupę specyficznych technologii napraw estetycznych uszkodzeń pojazdów. Kluczowe elementy charakteryzujące naprawy Smart Repair to krótki czas oraz minimalizowanie obszaru naprawy. Systemy napraw Smart Repair znajdują swoje początki w USA jednak dość szybko stały się popularne w Europie (przede wszystkim w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii).

 

Zaawansowana kosmetyka - Auto Detailing to rewolucja w kosmetyce samochodowej, w zakresie kompleksowego: czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W odróżnieniu od oferty myjni samochodowych celem Auto Detailingu nie jest utrzymanie standardowej czystości, a podniesienie walorów estetycznych i użytkowych pojazdów. Technologia pozwalają na usunięcie większości śladów dotychczasowej eksploatacji, przedłużając ich żywotność, zwiększając wartość rynkową, która ułatwia sprzedaż pojazdu.